Real Madrid live stream Barcelona live stream Daddylive.Live - Live Sports Streaming - Best streaming site

Sunday 25th Aug 2019 - Schedule Time UK GMT+1


Soccer

11:15 Portugal - LigaPro : Farense vs Porto II Sport TV1 Portugal (CH-49)
11:15 Netherlands Eredivisie : RKC Waalwijk vs ADO Den Haag Fox Sports 2 NL (CH-1)
12:00 England Championship : Swansea City vs Birmingham City Sky Sports Football (CH-35)
12:15 Scottish Premiership : St. Mirren vs Rangers BT Sport 1 (CH-31)
12:30 Germany Bundesliga 2 : Heidenheim vs Sandhausen Sky Sport Bundesliga 5 (CH-2)
12:30 Germany Bundesliga 2 : Karlsruher SC vs Hamburger SV Sky Sport Bundesliga 3 (CH-3)
12:30 Germany Bundesliga 2 : Nürnberg vs Osnabrück Sky Sport Bundesliga 4 (CH-4)
13:30 Romania Liga II : Universitatea Cluj vs SCM Gloria Buzău Digi Sport 1 Romania (CH-5)
13:45 Poland - I Liga : Zagłębie Sosnowiec vs Tychy 71 Polsat Sport Extra Poland (CH-50)
14:00 England Premier League : AFC Bournemouth vs Manchester City NBCSN (CH-43) | Sky Sports Premier League (CH-46) | Sky Sports Main Event (CH-38) | Sport TV1 Portugal (CH-49) | Canal+ Poland (CH-30)
14:00 France Ligue 1 : Monaco vs Nîmes BT Sport 3 (CH-33)
14:00 Poland Ekstraklasa : Górnik Zabrze vs Korona Kielce Canal+ Sport Poland (CH-48)
14:30 Bundesliga : RB Leipzig vs Eintracht Frankfurt BT Sport 1 (CH-31) | Fox Sports 1 USA (CH-39)
15:00 Brazil Serie B : América Mineiro vs Guarani PFC Internacional (CH-6)
15:00 Scottish Premiership : Celtic vs Hearts Celtic TV (CH-1)
15:45 Netherlands Eredivisie : PEC Zwolle vs Sparta Rotterdam Fox Sports 1 NL (CH-2)
16:00 Romania Liga I : Viitorul vs Voluntari Digi Sport 1 Romania (CH-5)
16:00 France Ligue 1 : Strasbourg vs Rennes BT Sport 3 (CH-33)
16:00 Portugal Primeira Liga : Marítimo vs Tondela Sport TV2 Portugal (CH-3)
16:00 Portugal Primeira Liga : Santa Clara vs Belenenses Sport TV1 Portugal (CH-49)
16:00 Spain La Liga : Deportivo Alavés vs Espanyol beIN SPORTS USA (CH-4)
16:00 Spain La Liga : Mallorca vs Real Sociedad beIN Sports HD 9 (CH-7)
16:30 Poland Ekstraklasa : Łódzki KS vs Legia WarszawaCanal+ Poland (CH-30)
16:30 Poland Ekstraklasa : Zagłębie Lubin vs Piast Gliwice Canal+ Sport Poland (CH-48)
16:30 England Premier League : Tottenham Hotspur vs Newcastle United NBCSN (CH-43) | Sky Sports Premier League (CH-46) | Sky Sports Main Event (CH-38) | Canal+ Sport 2 Poland (CH-8)
16:30 England Premier League : Wolverhampton Wanderers vs Burnley NBC Sports Gold (CH-9)
17:00 Bundesliga : Hertha BSC vs Wolfsburg BT Sport 1 (CH-31) | Fox Sports 1 USA (CH-39)
17:00 Italy Serie A : Udinese vs Milan Premier Sports 1 (CH-10) | Sky Sport Serie A Italy (CH-11)
17:00 Croatia 1. HNL : Gorica vs Istra 1961 Arena Sport 3 Serbia (CH-12)
17:15 Super Lig : Rizespor vs Sivasspor beIN Sports 2 Turkey (CH-13)
17:15 Super Lig : Trabzonspor vs Yeni Malatyaspor beIN Sports 1 Turkey (CH-14)
18:00 Spain La Liga : Leganés vs Atlético Madrid beIN SPORTS USA (CH-4)
18:30 Portugal Primeira Liga : Portimonense vs Sporting CP Sport TV1 Portugal (CH-49)
19:00 Croatia 1. HNL : Osijek vs Hajduk Split Arena Sport 3 Serbia (CH-12)
19:00 Romania Liga I : Gaz Metan Mediaş vs FCSB Digi Sport 1 Romania (CH-5)
19:45 Italy Serie A : Cagliari vs Brescia Sky Calcio 4 Italy (CH-2)
19:45 Italy Serie A : Hellas Verona vs Bologna beIN Sports HD 12 (CH-7)
19:45 Italy Serie A : Roma vs Genoa ESPN (CH-44)
19:45 Italy Serie A : Sampdoria vs Lazio Sky Calcio 5 Italy (CH-9)
19:45 Italy Serie A : SPAL vs Atalanta Sky Sport Serie A Italy (CH-11)
19:45 Italy Serie A : Torino vs Sassuolo Sky Calcio 3 Italy (CH-10)
19:45 Super Lig : Antalyaspor vs Denizlispor beIN Sports 2 Turkey (CH-13)
19:45 Super Lig : Galatasaray vs Konyaspor beIN Sports 1 Turkey (CH-14)
20:00 France Ligue 1 : PSG vs Toulouse BT Sport 1 (CH-31)
20:00 Spain La Liga : Barcelona vs Real Betis beIN SPORTS USA (CH-4) | Canal+ Sport 2 Poland (CH-8)
20:00 National Womens Soccer League : Portland Thorns vs Chicago Red Stars BT Sport 3 (CH-33)
20:00 Brazil Brasileirão : Santos vs Fortaleza PFC Internacional (CH-6)
20:30 Portugal Primeira Liga : Gil Vicente vs Sporting Braga Sport TV2 Portugal (CH-3)
21:00 Portugal Primeira Liga : Vitória Guimarães vs Famalicão Sport TV1 Portugal (CH-49)
23:00 MLS : Cincinnati vs Columbus Crew Fox Sports 1 USA (CH-39)
23:00 Brazil Brasileirão : Ceará vs Flamengo PFC Internacional (CH-6)
23:00 Brazil Brasileirão : CSA vs Cruzeiro SporTV Brazil (CH-2)
23:00 Liga MX : Guadalajara vs Necaxa Azteca 7 (CH-3)
01:00 MLS : Dallas vs Houston Dynamo Fox Sports 1 USA (CH-39)
03:00 Ascenso MX : Cimarrones de Sonora vs Tampico Madero GOLTV USA (CH-2)
03:30 MLS : Los Angeles FC vs LA Galaxy Fox Sports 1 USA (CH-39) | Sky Sports Football (CH-35) | Polsat Sport Extra Poland (CH-50)

=========================================================================

NFL

01:00 Pittsburgh Steelers @ Tennessee Titans NBC (CH-4)

=========================================================================

MLB

18:05 Tampa Bay Rays @ Baltimore Orioles MSN2 (CH-1)
18:10 Philadelphia Phillies @ Miami Marlins NBCSP (CH-15)
18:10 Atlanta Braves @ New York Mets WPIX (CH-16)
18:10 Kansas City Royals @ Cleveland Indians FSKC (CH-17)
18:35 Cincinnati Reds @ Pittsburgh Pirates FSO (CH-18)
19:10 Los Angeles Angels @ Houston Astros FSW (CH-19)
19:10 Arizona Diamondbacks @ Milwaukee Brewers FSWI (CH-20)
19:10 Detroit Tigers @ Minnesota Twins FSNO (CH-21)
19:10 Texas Rangers @ Chicago White Sox FSSW (CH-22)
19:15 Colorado Rockies @ St Louis Cardinals FSMW (CH-23)
19:20 Washington Nationals @ Chicago Cubs WGN (CH-24)
21:07 San Francisco Giants @ Oakland Athletics NBCSBA (CH-1)
21:10 Toronto Blue Jays @ Seattle Mariners RSNW (CH-5)
21:10 Boston Red Sox @ San Diego Padres NESN (CH-12)
00:05 New York Yankees @ Los Angeles Dodgers ESPN (CH-44)

=========================================================================

Cricket

05:30 Sri Lanka vs New Zealand Sony ESPN (CH-15)
11:00 England vs Australia Sky Sports Cricket (CH-24)
14:30 West Indies vs India Willov TV HD (CH-25)

=========================================================================

Badminton

11:00 Badminton World Championships Season 2019 Episode 67 BT Sport ESPN (CH-34)
12:00 Badminton: Mistrzostwa Świata - Bazylea 2019 BT Sport ESPN (CH-34) | Polsat Sport Extra Poland (CH-50)

=========================================================================

Motorsport

04:45 Virgin Australia Supercars Championship BT Sport 1 (CH-31)
08:45 British MotoGP Warm-ups ahead of the British Grand Prix BT Sport 2 (CH-32) | Polsat Sport News Poland (CH-23)
11:00 Rally WRC FIA World Rally Championship BT Sport 3 (CH-33)
11:15 Moto 2 British GP Grand Prix Silverstone Sport TV 5 Portugal (CH-8)
11:15 Moto 3 British GP Silverstone Sky Sport MotoGP IT (CH-26) | Polsat Sport News Poland (CH-23)
12:00 Motorsport: DTM Lausitzring FreeSports UK (CH-16)
12:00 MXGP of Sweden World Championship: Sweden MX2 - Race 1 Eurosport 2 UK (CH-42)
12:30 Moto GP British Coverage of the MotoGP race at the British Grand Prix BT Sport 2 (CH-32) | Sky Sport MotoGP IT (CH-26) | Polsat Sport News Poland (CH-23)
13:00 MXGP Race 1 - Uddevalla, Sweden FIM Motocross World Championship Season Eurosport 2 UK (CH-42)
13:15 Żużel: Nice 1. liga żużlowa Polsat Sport Poland (CH-47)
14:30 Nascar Truck Chevrolet Silverado 250, Qualifying FOX Sports 2 USA (CH-22)
15:15 Żużel: PGE Ekstraliga nSport+ Poland (CH-27)
18:00 Żużel: PGE Ekstraliga nSport+ Poland (CH-27)
18:00 Moto GP British Race Anatomy MotoGP Sky Sport MotoGP IT (CH-26)
18:30 IMSA WeatherTech Michelin GT Challenge at VIR IMSA Weathertech Sportscar Championship NBCSN (CH-43)
19:00 Nascar Truck NASCAR RaceDay - NGOTS From Canadian Tire Motorsport Park FOX Sports 1 USA (CH-39)

=========================================================================

Combat sports

11:00 Judo World Championships Sky Sport Arena Italy (CH-9)

=========================================================================

Golf

12:00 Scandinavian Masters Hills Golf & Sports Club, Gothenburg, Sweden Sky Sports Golf (CH-28)
16:15 TOUR Championship Rd. 4 - Featured Groups Sky Sports Golf (CH-28)
17:00 TOUR Championship East Lake Golf Club Sky Sports Golf (CH-28)
18:30 Canadian Pacific Womens Open Final Round GOLF Channel USA (CH-29)

=========================================================================

Am. Football

17:00 CFL : Toronto Argonauts vs Montreal Alouettes ESPN News (CH-21)
19:00 Southern Columbia (Pa.) at Hammond School (S.C.) ESPN2 (CH-45)

=========================================================================

AFL

06:00 Richmond Tigers VS Brisbane Lions BT Sport ESPN (CH-34)
07:30 Port Adelaide Power VS Fremantle Dockers Fox Soccer Plus (CH-10)

=========================================================================

Cycling

13:30 Vuelta a Espana Stage 2 - Benidorm to Calpe Eurosport 1 UK (CH-41)

=========================================================================

Horse Racing

12:45 Live Horse racing Coverage from Deauville and Great Yarmouth Sky Sports Racing (CH-20)
13:45 Live Horse racing Coverage from Goodwood and Beverley Racing TV (CH-19)

=========================================================================

Rugby League

05:00 Melbourne Storm VS Gold Coast Titans Fox Soccer Plus (CH-10)
19:10 Canberra Raiders VS Manly Sea Eagles Sky Sports Action (CH-37)

=========================================================================

Rugby Union

05:25 Southland vs North Harbour Sky Sports Arena (CH-36) | Sky Sports Main Event (CH-38)

=========================================================================

Volleyball

14:30 Azerbaijan W vs Netherlands W Polsat Sport News Poland (CH-23)
16:30 Spain W vs Belarus W Polsat Sport Extra Poland (CH-50)
17:00 Slovenia W vs Portugal W Polsat Sport Poland (CH-47)
17:30 Greece W vs Finland W Polsat Sport News Poland (CH-23)
19:00 Russia W vs Switzerland W Polsat Sport Extra Poland (CH-50)
19:30  Ukraine W vs Italy W Polsat Sport Poland (CH-47)

=========================================================================


Monday 26th Aug 2019 - Schedule Time UK GMT+1


Soccer

16:00 Romania Liga II : SSC Farul vs Petrolul 52 Digi Sport 1 Romania (CH-1)
17:00 Poland Ekstraklasa : Pogoń Szczecin vs Wisła Płock Canal+ Sport Poland (CH-48)
18:00 Super Lig : Gaziantepspor vs Gençlerbirliği beIN Sports 1 Turkey (CH-2)
18:00 Turkey 1. Lig : İstanbulspor vs Altay beIN SPORTS MAX 1 Turkey (CH-3)
18:00 Sweden Allsvenskan : IFK Göteborg vs Kalmar C More Fotball (CH-4)
18:00 Norway Eliteserien : Bodø / Glimt vs Vålerenga Arena Sport 4 Serbia (CH-5)
18:00 Denmark Super Liga : Horsens vs AaB TV3 Sport Denmark (CH-6)
18:45 AFC Asian Champions League : Al Nassr vs Al Sadd beIN Sports HD 1 (CH-7)
19:00 Romania Liga I : Dinamo Bucureşti vs Hermannstadt Digi Sport 1 Romania (CH-1)
19:00 England Premier League 2 : Southampton U23 vs Liverpool U23 LFC TV (CH-8)
19:00 Netherlands Eerste Divisie : PSV II vs MVV Fox Sports 1 NL (CH-9)
19:30 Germany Bundesliga 2 : St. Pauli vs Holstein Kiel BT Sport 3 (CH-33) | Sky Sport Bundesliga 1 (CH-10)
19:45 Italy Serie A : Internazionale vs Lecce Premier Sports 1 (CH-11) | Sport TV1 Portugal (CH-49) | Bein Sports 11 HD (CH-12) | beIN Sports 1 France (CH-13)
19:45 England National League : Solihull Moors vs Eastleigh BT Sport 1 (CH-31)
19:45 France Ligue 2 : Guingamp vs Valenciennes Canal+ Sport France (CH-14)
19:45 Italy Serie C : Novara vs Juventus II RAI Sport 1 Italy (CH-15)
20:15 Iceland Úrvalsdeild : Valur vs Stjarnan SportKlub 1 Serbia (CH-16)
00:00 Brazil Brasileirão : Botafogo vs Chapecoense SporTV Brazil (CH-1)
00:00 Colombia Primera B : Deportivo Pereira vs Bogotá Win Sports (CH-2)
01:15 Ecuador Primera A : Independiente del Valle vs Fuerza Amarilla GOLTV USA (CH-3)
02:00 Colombia Primera A : Deportes Tolima vs Jaguares de Córdoba Win Sports (CH-2)
02:00 Peru Primera Division : Sport Boys vs César Vallejo Gol Peru (CH-4)

=========================================================================

MLB

20:10 Atlanta Braves @ Colorado Rockies MLB Feed (CH-5)
00:05 Pittsburgh Pirates @ Philadelphia Phillies NBCSP (CH-6)
00:05 St Louis Cardinals @ Milwaukee Brewers ESPN (CH-44)
00:10 Cincinnati Reds @ Miami Marlins FSFL (CH-7)
01:15 Oakland Athletics @ Kansas City Royals NBCSCA (CH-8)
02:45 Arizona Diamondbacks @ San Francisco Giants FSAZ (CH-9)
03:10 New York Yankees @ Seattle Mariners ESPN (CH-44)
03:10 Los Angeles Dodgers @ San Diego Padres SNLA (CH-10)

=========================================================================

Cricket

05:30 Sri Lanka vs New Zealand Sony ESPN (CH-10)
11:00 England vs Australia Sky Sports Cricket (CH-17)
14:30 West Indies vs India Willov TV HD (CH-18)

=========================================================================

Tennis

15:50 ATP US Open Grand Slam 2019 - US Open in New York Flushing Meadows Tennis Channel (CH-40) | ESPN (CH-44)
16:00 ATP US Open Court 4 Tennis Channel (CH-40) | ESPN (CH-44)
20:00 ITF Tennis U S Open Men's and Women's Early Round Day 1 ESPN (CH-44) | ESPN2 (CH-45)
22:00 ATP US Open Taylor Harry Fritz Feliciano Lopez ESPN (CH-44) | ESPN2 (CH-45)
23:00 First Round 2019 U.S. Open Tennis ESPN2 (CH-45)
00:00 ATP US Open Stan Wawrinka Jannik Sinner ESPN2 (CH-45)
02:00 ATP US Open Roger Federer Sumit Nagal ESPN2 (CH-45)
04:00 Grand Slam 2019 - US Open in New York Flushing Meadows ESPN2 (CH-45)

=========================================================================

Motorsport

19:00 Nascar Truck NASCAR RaceDay - NGOTS From Canadian Tire Motorsport Park FOX Sports 1 USA (CH-39)

=========================================================================

WWE

01:00 WWE Monday Night RAW USA Network USA (CH-11)

=========================================================================

Combat sports

10:45 Judo: World Championship TVP Sport Poland (CH-1)

=========================================================================

Golf

18:30 LPGA Tour Golf CP Women's Open, Final Round GOLF Channel US (CH-19)
18:30 TOUR Championship 2019 FedEx Cup Playoffs - TOUR Championship by Coca-Cola: Final Round Sky Sports Golf (CH-22) | Sky Sports Main Event (CH-38)
20:00 Tour Championship Golf Ronde finale PGA Golf NBC (CH-17)
21:30 Albertsons Boise Open PGA Korn Ferry Tour Golf Final Round GOLF Channel US (CH-19)
23:30 Boeing Classic PGA Tour Champions Golf, Final Round GOLF Channel US (CH-19)

=========================================================================

Snooker

19:00 Live Coverage of the IPA Premier League Pool FreeSports UK (CH-20)

=========================================================================

Cycling

13:45 Vuelta a Espana Stage 3 - Ciudad del Juguete to Alicante Eurosport 1 UK (CH-41)

=========================================================================

Horse Racing

13:15 Live Horse racing Coverage from Southwell, Chepstow and Ripon Sky Sports Racing (CH-13)
13:45 Live Horse racing Coverage from Cartmel, Epsom and Downpatrick Racing TV UK (CH-14)

=========================================================================

Volleyball

15:00 France W vs Serbia W Polsat Sport Extra Poland (CH-50)
17:00 Netherlands W vs Croatia W Ziggo Select NL (CH-16)
17:00 Italy W vs Belgium W Polsat Sport Poland (CH-47)
16:30 Germany W vs Russia W Polsat Sport News Poland (CH-21)
17:30 Turkey W vs Bulgaria W Polsat Sport Extra Poland (CH-50)
19:00 Slovakia W vs Belarus W Polsat Sport News Poland (CH-21)
19:30 Poland W vs Ukraine W Polsat Sport Poland (CH-47)

=========================================================================

 

mecze live meczyki Mecze na żywo meczyki live online free online streams